Hľadať

Desatoro ekoprania

tierraverde_new1.jpg

1. V tvrdej vode sa obtiažne perie: Zjednodušte si prácu a zistite si tvrdosť vody testovacími pásikmi. Tvrdú vodu môžete upraviť zmäkčovadlom.

2. Triedime: Bielizeň vytrieďte nielen podľa materiálov a farieb, ale aj podľa stupňa znečistenia.

3. Namáčame: Celkovo viac znečistenú bielizeň namočte pred praním do vody s pridaním odstraňovača škvŕn. Výrazne tým zjednodušíte samotný proces prania a môžete tak zvoliť oveľa šetrnejšie prípravky k samotnému praniu.

4. Na škvrny cielene, nie plošne: Jednotlivé škvrny na inak bežne znečistenom textile ošetrite žlčovým mydlom.

5. Skoro hotovo... Po namáčaní a použití žlčového mydla je polovica práce za vami. Bežne znečistenú bielizeň alebo bielizeň po namáčaní či ošetrení žlčovým mydlom teraz stačí vyprať v mydlových orechoch, pracom géli z mydlových orechov alebo mydlových vločkách.

6. Aby biela bola skutočne biela (a nebol to iba optický klam): K bielej bavlnenej bielizni pridajte do prania bieliaci prášok, bielizeň bude skutočne biela, nie iba "opticky zjasnená".

7. V studenej vode perie chémia: Pokiaľ to materiál umožňuje, perte najmenej na 40oC. Účinné pranie v studenej vode vyžaduje oveľa viac chémie (alebo mechanickej práce), pritom ušetríte iba pár centov na ohriatie vody.

8. Dôležité plákanie: Na záverečné plákanie bielizne použite plákadlo, ktoré vypláchne z bielizne zvyšky pracieho prostriedku a zneutralizuje pH bielizne. Dôležité hlavne pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. S plákadlom nie je potrebné použiť aviváž.

9. Perieme - a kto perie práčku? Práčku pravidelne čistite od vodného kameňa, nečistôt a mastných usadenín zmesou odstraňovača vodného kameňa a odstraňovača škvŕn.

10. Slnko v duši: Bielizeň sušte najlepšie na slnku - slniečko bielizeň prevonia a bielu bielizeň ešte viac vybieli.

Ak dodržíte uvedený postup, budete mať vyprané bez kompromisov aj v najšetrnejšom pracom prostriedku, akým sú mydlové orechy. Neveríte? Vyskúšajte.


Viac o ekopraní sa môžete dočítať v článkoch "Kurz ekoprania":
1. diel: Prečo potrebujeme kurz na niečo tak banálne, ako je pranie?
2. diel: Pranie ako súčet troch energií
3. diel: Čo pracie prostriedky obsahujú a ako fungujú?
4. diel: Vyhrňme si rukávy a začnime (eko)prať

 

Zdroj: Tierra Verde, výrobca ekodrogérie Yellow&Blue

 

Lužná 21 - Starý Háj, BA - Petržalka (MAPA)
zaparkovať môžete na park. mieste č. 62
tel.: 0948 678 990 (počas otváracích hodín)
Pondelok: ZATVORENÉ
Utorok: 10.00 - 12.00
Streda: 15.00 - 17.00
Štvrtok: 10.00 - 12.00
Piatok: ZATVORENÉ
Sobota: ZATVORENÉ
Milí naši zákazníci, sme tu pre vás aj v tomto období. Ako eshop fungujeme bez zmeny, naša predajňa BabyBum funguje cez výdajné okienko vo vyhradených otváracích hodinách. Tovar si môžete rezervovať cez náš eshop alebo telefonicky. Po dohode je možný osobný odber aj u nás doma v Lamači, prípadne v Dúbravke. Veríme, že aj tentokrát to ako malá firma zvládneme a budeme môcť aj naďalej pomáhať mamičkám vydať sa pri starostlivosti o dieťatko trošku inou cestou, ďakujeme 🥰. Táňa & latkoveplienky.sk
Hľadať