Hľadať

Prečo látkové plienky?

Moderné látkové plienky už nie sú to, čo si pod pojmom „látková plienka“ predstaví väčšina mamičiek. Moderná látková plienka je jednoduchá na použitie, strihom sa podobá plienke jednorazovej, zapína sa väčšinou pomocou suchých zipsov alebo patentiek. Moderné látkové plienky stačí oprať a po vysušení ich možno znova použiť. Už nie je potrebné žiadne vyváranie ani žehlenie... :-)

Moderné látkové plienky:
• sú šetrné k jemnej detskej pokožkepopin81.jpg
- priedušné materiály látkových plienok zaručujú zdravé prostredie v okolí zadočka bez nežiadúcich chemikálií, vhodnú teplotu na vývoj semenníkov u chlapčekov (prehrievanie semenníkov v jednorazových plienkach môže dokonca viesť až k ich neplodnosti) a dostatočnú cirkuláciu vzduchu ako prevenciu proti vzniku zaparenín
- materiály, z ktorých sa plienky vyrábajú, sú testované a certifikované podľa najprísnejších noriem, časť z nich je v BIO kvalite, čo znamená, že sú pestované bez použitia pesticídov
• sú ekologické
- na výrobu jednorazových plienok sa spotrebuje 10x viac surovín a 3x viac energie ako na výrobu a údržbu látkových plienok
- každé dieťatko používaním jednorazových plienok vyprodukuje viac ako 1 tonu odpadu, ktorý sa rozkladá až 200 rokov, alebo sa pri jeho spaľovaní uvoľňujú do ovzdušia nebezpečné látky
- plienky môžete prať v ekologických pracích práškoch, čím ešte viac šetríte životné prostredie
• šetria nám peniaze a čas
- namiesto vyhadzovania peňazí do kontajnera za jednorazové plienky môžete ušetriť praním látkových plienok približne 300–600 € (v závislosti od nákladov na plienkovú výbavu), čo môže byť až 65 % z nákladov na jednorazové plienky (vo výške 800 € pri ich používaní počas 2 rokov). Navyše látkové plienky môžete použiť aj pre ďalšie bábätko, vtedy je úspora ešte väčšia.
- nemusíte pravidelne nosiť domov veľké balíky, sledovať akcie. Všetko čo k prebaľovaniu potrebujete, máte doma po ruke.
• poskytujú dieťatku dostatočný komfort
- aj v látkových plienkach môže mať dieťatko zadoček v suchu. Moderné materiály odvádzajú vlhkosť od zadočka a zabezpečujú pocit sucha (tzv. "stay-dry" povrchy). Pravidelné prebaľovania cca 5–6 krát denne zabezpečí, že Vaše dieťatko bude spokojné aj v látkových plienkach – bude sa mať ako v bavlnke, a to doslova :-)
• sú moderné
- niektoré mamičky si látkové plienky doslova zamilujú. Môžu si vybrať z rôznych materiálov, vyrábajú sa v rôznych farbách, vymýšľajú sa nové modely, ktoré na zadočku aj krásne vyzerajú. Niekedy je naozaj škoda, že sú schované pod oblečením :-)

A že sú trochu objemnejšie?
Dieťatku v pohybe určite nebránia a navyše prirodzene chránia napr. pri sedení na studenej podlahe a tlmia pády na zadoček... U novorodencov väčšina z nich automaticky zabezpečuje aj odporúčané „balenie na široko“.


rumparooz-os-cover-top.jpg

Lužná 21 - Starý Háj, BA - Petržalka (MAPA)
zaparkovať môžete na park. mieste č. 62
tel.: 0948 678 990 (počas otváracích hodín)
Pondelok: ZATVORENÉ
Utorok: 10.00 - 14.00
Streda: 13.00 - 18.00
Štvrtok: 13.00 - 17.00
Piatok: ZATVORENÉ
Vážení zákazníci, vo štvrtok 30. mája bude naša predajňa BabyBum ZATVORENÁ. Ďakujeme za pochopenie.
Hľadať