Vyhľadávanie
  KATEGÓRIE / VÝROBCOVIA

  Posledné komentáre
Angel Wings vlnený kabát šedý
Chýba fotka nosenia vzadu
Fusak CORTINA
nech sa páci :-)
MNM spací vak - merino
Dobrý den, myslím, že na budúci rok mu už bude malý (krátke rukávy), ale ak chcete, napíšte mi na obchod@latkoveplienky.sk a premeriam Vám ho :-). T.S...
Soľ na škvrny ULRICH - náplň
Dobrý den, áno, je vhodný na plienky aj PUL nohavicky. T.S.
Bavlnené plienky XKKO ORGANIC Staré časy pastels, 5 ks
Hrubé, super savé a zároven jemne. Drzia si svoj stvorcovy tvar. Som velmi spokojná s XKKO plienkami aj s osuskou.
BumGenius Original 5.0
Dobrý den, v ponuke je iba samostatná dlhá vkladacka (https://latkoveplienky.sk/produkt-detail/bumgenius-vkladacia-plienka). T.S.
Lanolínová impregnácia ULRICH (30% lanolín)
Dobrý den, pred kúrou odporúcam nohavicky preprat, ak sú nové, tak môžete rovno lanolínovat. Kúru môžete robit hned po vypraní. T.S.
Extendor (zväčšovač) far., 2 ks
A bude ešte, neviete?
Kabát LILIPUTI Nawaho
Dobrý den, áno, kabáty máme aj na predajni, môžete si ich príst vyskúsat. T.S.
Little Lamb separačky viskózové
Dobrý den, vyskúšajte separacky Ella´s House. T.S.
  Naši partneri
  Novinky e-mailom
Email  
   Sprievodca látkovými plienkami

Moderné látkové plienky sú rôznych tvarov, materiálov a rôzne savé. Savosť sa zvyšuje vkladacími plienkami. Na zachytenie stolice a pre lepší pocit sucha sa do plienky vkladajú separačné vložky. Na plienku sa nasadzujú vrchné nohavičky, ktoré izolujú vlhkosť plienky od oblečenia.


Súčasný trh ponúka široký výber látkových plienok a zo začiatku naozaj nie je ľahké sa v ponuke zorientovať a vybrať si takú výbavu, ktorá bude vyhovovať počas celého „plienkového“ obdobia dieťatka. Pre rýchlejšie zorientovanie sa v ponuke sme pre vás pripravili krátky popis jednotlivých typov plienok a všetkého, čo s tým súvisí.AIO PLIENKY: (alebo All-In-One, všetko v jednom)


Vďaka týmto plienkam je prebaľovanie do látkových plienok také jednoduché, ako do jednorazových. Plienky majú podobný strih ako jednorazovky, zapínajú sa pomocou suchých zipsov alebo patentiek, pri ich použití už na prebaľovanie nepotrebujete nič iné - majú v sebe integrovanú saciu aj nepriepustnú časť. Rozdeliť ich ešte môžeme do 3 menších podkategórií:

- klasické AIO - sacia aj nepriepustná časť sú pevne prišité k sebe
- kapsové - tvoria ich nohavičky s kapsou, do ktorej sa vkladá sacia časť
- SIO, alebo aj plienkové systémy - sacia časť sa pripína patentkou k nepriepustnej častiklasické AIO

spôsobom použitia sú najviac podobné jednorazovým plienkam. Sú veľmi jednoduché na použitie, prebaľovanie s nimi zvládne naozaj každý, či skúsená mamička, alebo príležitostný prebaľovač. :-) . Ideálne na rýchle prebaľovanie, napr. vonku, na návšteve, u lekára... Treba počítať s mierne dlhšou dobou sušenia.

             

kapsové

skladajú sa zo samostatných nepriepustných nohavičiek a zo sacej časti (špeciálne bambusové alebo PES vkladačky). Nohavičky sú však ušité so špeciálnou vnútornou vrstvou o otvorom, do ktorého sa vkladá sacia časť plienky. Vnútorná vrstva býva väčšinou z mikroflísu, ktorý zabezpečuje dieťatku pocit sucha. Ich výhoda oproti klasickým AIO je v kratšej dobe sušenia - sacia časť sa pred praním z kapsy vyberá a suší sa samostatne. Samotné nohavičky schnú veľmi rýchlo a v prípade potreby ich môžete už v krátkom čase po opratí použiť s inými vkladačkami (kľudne aj od iného výrobcu).

             

SIO, alebo
plienkové systémy

taktiež sa skladajú zo samostatných nepriepustných vrchných nohavičiek a zo sacej časti (špeciálne vkladačky). V tomto prípade sa ale sacia časť jednoducho vkladá do nohavičiek a spravidla sa k nohavičkám pripína pomocou patentiek. Vďaka tomu nemusíte celú plienku prať po každom použití (ako to je pri klasických AIO a kapsových), ale pri prebaľovaní vymeníte iba saciu časť a vrchné nohavičky môžete znova použiť a tak je tento systém je nielen veľmi praktický, ale ekonomický. Vrchné nohavičky sú väčšinou univerzálne a môžete ich použiť aj s hociakou inou plienkou (nohavičková, štvorcová, viacvrstvová, ...).


               


PLIENKY:


V tejto kategórii sú plienky, ktoré je potrebné používať s vrchnými nohavičkami. Sú to okrem klasických štvorcových plienok aj ich moderný nástupcovia - nohavičkové plienky

nohavičkové

tvarom sú podobné jednorazovým plienkam, zapínajú sa suchými zipsami, patentkami alebo Snappi sponkou. Používajú sa s vkladacími plienkami (nie je nutné u novorodencov), ktoré sú u niektorých typov plienok už súčasťou plienky. Plienky nie sú nepriepustné, je potrebné používať ich s vrchnými nohavičkami. Môžu byť jednoveľkostné (veľkosť plienky sa upravuje preložením okrajov alebo pomocou patentiek) a poslúžia od narodenia dieťaťa až po naučenie na nočník alebo viacveľkostné. Doba sušenia závisí od typu plienky.

            

zaväzovacie

alternatíva medzi nohavičkovými a klasickými štvorcovými plienkami. Majú strih, ktorý uľahčuje prebaľovanie, v prednej časti plienky sú šnúrky, ktorými sa plienka zaväzuje. Používajú sa s vkladacími plienkami. Na plienku sa nasadzujú vrchné nohavičky. Jednoveľkostné, rýchloschnúce.

      

viacvrstvové

štvorcové plienky s menšími rozmermi ako klasické štvorcové plienky ušité z niekoľkých vrstiev, pričom stredná tretina plienky je extra zosilnená. Skladajú sa na tretiny. Možno použiť ako samostatnú plienku, ktorá sa zabezpečí vrchnými nohavičkami, alebo ako vkladaciu plienku.


Pozn.: Návody na skladanie zaväzovacích, štvorcových a viacvrstvových plienok nájdete tu.
            

štvorcové

klasické štvorcové plienky. Plienka sa najčastejšie skladá na osminy. Po použití novorodeneckého skladu a zapnutí plienky Snappi sponkou môže u novorodencov slúžiť podobne ako nohavičkové plienky. Najlacnejší variant látkových plienok, rýchloschnúce. Na plienku sa nasadzujú vrchné nohavičky.

                

vkladacie

zvyšujú savosť plienok. Sú obdĺžnikového tvaru. Vyrábajú sa z rôznych materiálov, niektoré sú extra savé, niektoré poskytujú zadočku pocit sucha. Môžu sa rôzne kombinovať.

 VRCHNÉ NOHAVIČKY:

PUL

vrchné nohavičky s priedušnou nepremokavou vrstvou z polyuretánu. Zapínajú sa suchým zipsom alebo patentkami. Viacveľkostné.

          

vlnené

vlnené nohavičky spolu s látkovým plienkami tvoria maximálne priedušný prebaľovací systém, ktorý zabraňuje zapareninám. „Nepremokavosť“ vlnených nohavičiek zabezpečuje lanolín, ktorý sa prirodzene nachádza v 100% ovčej vlne. Lanolín zabraňuje množeniu mikroorganizmov a vlna zachováva prirodzené prostredie v okolí zadočka – v lete chladí, v zime hreje. Zapínajú sa suchým zipsom, patentkami, alebo sú naťahovacie. Viacveľkostné.    

            

flísové

flís je priedušný materiál a môže predstavovať alternatívu medzi PUL vrchnými nohavičkami a vlnenými nohavičkami, ktoré treba lanolínovať. Pokiaľ flís nie je pod tlakom -k neprepúšťa tekutinu. Preto sú flísové vrchné nohavičky vhodné najmä pre ešte nesediace bábätká, prípadne na noc. Zapínajú sa suchým zipsom alebo patentkami. Viacveľkostné.

 Separačné vložky:

Tvoria tenkú vrstvu medzi zadočkom a samotnou plienkou. Sú buď jednorazové (celulóza, viskóza) alebo látkové (flís, polyester). Uľahčujú manipuláciu so stolicou a chránia samotnú plienku pred silným znečistením, poskytujú pocit sucha. Záleží len na Vás ako a či ich budete používať. Môžete ich vkladať napr. iba v čase očakávanej „nádielky“.
  Prihlásenie / Registrácia
Email   
Heslo   
Chcem sa registrovať. / Zabudol som heslo.
  Kontakt
Predajňa BABYBUM:
Nám. Hraničiarov 12, BA - Petržalka
mail: predajna@latkoveplienky.sk
tel.: 0948 678 990

Otváracie hodiny:
Pondelok: ZATVORENÉ
Utorok:     10.00-12.00  14.00-18.00
Streda:     10.00-12.00  14.00-18.00
Štvrtok:    10.00-12.00  14.00-18.00
Piatok:     10.00-12.00  14.00-18.00
Sobota:    10.00-12.00Ste na Facebooku?

Pridajte sa k nám.
  Čo je nové
  12.11.2017
Mysleli sme, že je nadobro preč a on sa ešte vrátil - vzor Play obľúbeného nosiča TULA FTG. Ale pozor, iba v limitovanom počte 2 kusy, tak neváhajte :-).
  21.10.2017
Rozširujeme ponuku oblečenia na nosenie o úspešnú značku Angel Wings. Zimné kabáty, softshellové bundy, mikiny - opýtajte sa na ne aj v našej predajni BABYBUM :-)
  3.7.2017
Obľúbené vrchné nohavičky Flip sú už na ceste k nám, doraziť by mali v druhej polovici júla. Predobjednávky sme už sprístupnili, môžete si ich objednať. :-)
  10.6.2017
Predstavujeme Vám nový nosič v našej ponuke - TULA FTG. Nosič, ktorý rastie s vašim dieťatkom...
  3.6.2017
Tričká a šiltovky s UV ochranou 50. Pripravte svoje detičky na leto.
  1.6.2017
Zlacneli sme nosiče Liliputi. :-)
  5.5.2017
Aj v jednoduchosti môže byť krása. Vyskúšajte Príjemné, Úsporné a Komfortné - skrátka PUK plienky od novej českej značky v našej ponuke byVeru. Pekný deň :-)
  20.3.2017
Unikátne eko-cumlíky a hryzátko vyrobené zo 100% čistého prírodného kaučukového mlieka, bez akýchkoľvek chemických látok. Skladom.
  18.1.2017
Super novinka už aj v našom obchode - jemnučké vrchné nohavičky Kangarooz v rôznych farbách a vzoroch. Nájdete ich aj v našej predajni Babybum. Tešíme sa na Vás.
  10.4.2016
Plienky Pop-In v nových prevedeniach. V ponuke aj plavky a podpradníčky tejto značky.
  29.3.2016
NOVINKA - do našej ponuky sme zaradili plienky českej firmy PETIT LULU.
  28.3.2016
Sandálky Liliputi z novej kolekcia JAR/LETO 2016.
  27.3.2016
Mäkkučké deky na prvé jarné dni - vyrobené v ČR.
  2.6.2015
Doplnili sme nové farby a vzory obľúbeného nosiča ERGO. Teraz aj v prevedení ORGANIC.
  16.11.2014
Skladom vysokogramážne klasické štvorcové plienky na prebaľovanie od f. Imse Vimse.
  2.11.2014
Šatky DIDYMOS - novinka v našej ponuke.
  16.9.2014
Novinka v našej ponuke - nočník na bezplienkovanie.
  25.7.2014
Dostupné nové vzory plienok MioSolo.
  24.7.2014
Skladom krásne prebaľovacie podložky Anavy.
  24.3.2014
Rozšírená ponuka Zdravých fliaš o nové vzory. Už skladom.
  14.4.2013
Praktické šatky KIKKO z jemného bambusu pre malých slintoškov.
  16.12.2012
Opäť skladom vlhčené obrúsky v bio kvalite JACKSON REECE.
  17.9.2012
Hacka - závesná hojdačka pre najmenších. Rôzne farby, v prevedeniach klasik aj plus.
  Najpredávanejšie
1.Viacvrstvová plienka XKKO nebielená
2.Little Lamb separačky papierové
3.Popli v rolke
4.Perlička - suché obrúsky
5.Disana separačky celulózové
6.Snappi sponka
7.MioFresh dezinfekčný prostriedok, 750g
8.ZDRAVÁ FĽAŠA náhradná zátka
9.Bambusové obrúsky XKKO BMB natural, 9 ks
10.Vlhč. obrúsky Jackson Reece natural
Aktuálne si stránku prezerá
5 návštevníkov
Ste 6. návšteva dnes
546457 návštev celkom
Po odoslaní správne vyplnených údajov Vám zašleme nové heslo.
Email
Vedomostná otázka
5 a 5 = 
Odoslať   Zatvoriť